Информације о електронским сервисима Факултета

„MICROSOFT365“ ПЛАТФОРМА

За употребу електронске поште, током студија на Економском факултету у Суботици, путем које ћете комуницирати са наставницима и службама Факултета отворен Вам је студентски кориснички налог на „Microsoft365“ платформи.

Кориснички налог на „Microsoft365“ платформи такође служи за приступ „MS Teams“ платформи, онлајн „MS Office“ пакету и другим апликацијама на „Microsoft365“ платформи.

За прво пријављивање посетите интернет страницу: www.office.com и користите следећи налог и лозинку:

Налог:
ime.prezime.brojindeksa@student.ef.uns.ac.rs

(име и презиме латиничним писмом без квачица, ћ je c, ч je c, ђ je dj и тако редом. Број индекса се наводи без косе црте)

Пример:

Студент Ђорђе Ђорђевић са бројем индекса ЕК958/24 имаће следећи налог електронске поште: djordje.djordjevic.ek95824@student.ef.uns.ac.rs

Студент Марко Марковић са бројем индекса ПИН188/24 имаће следећи налог електронске поште: marko.markovic.pin18824@student.ef.uns.ac.rs

Лозинка: ЈМБГ у виду 13 цифара вашег личног броја као лозинка за активацију налога (при првом пријављивању дефинишете Вашу персонализовану лозинку за даљи рад).

За сва евентуална питања у вези са напред наведеним, можете да се обратите путем мејла: teamspodrska@student.ef.uns.ac.rs

УПУТСТВО ЗА ЕВИДЕНЦИЈУ ПРИСУСТВА НА ПРЕДАВАЊИМА

Како бисте евидентирали своје присуство на предавањима потребно је да са собом имате мобилни телефон и корисничко име и лозинка налога за пријаву на „MS Teams“ платформу

(ime.prezime.brindeksa@student.ef.uns.ac.rs).

Пријава се врши путем QР кода који ће наставник приказати на платну за пројектовање.

Потребно је да својим мобилним телефоном скенирате QР код и пратите линк.

Отвориће Вам се страница за пријаву. Пријавите се својим налогом и бићете аутоматски пријављени на предавање.

АПЛИКАЦИЈА е-СТУДЕНТ

Други сервис који студенти активно користе током студија је е-Студент, путем којег можете да електронски пријављујете испите, погледате изабране предмете за које похађате наставу, да погледате положене испите, остварите увид у износ своје школарине и извршене уплате, рокове доспећа рата за школарину, попуњавате студентске анкете, као и да погледате друге податке који су од значаја за студије.

Пријава на систем е-Студент је на адреси: https://estudent.ef.uns.ac.rs/

Детаљно упутство за пријаву на е-Студент налази се на следећем линку: https://www.ef.uns.ac.rs/studenti/arhiva/it-servisi/2018-12-28-Uputstvo-za-koriscenje-elektronskog-studentskog-servisa.pdf

За сва евентуална питања у вези са е-Студент апликацијом можете да се обратите путем мејла: stslsu@ef.uns.ac.rs

Погледајте и ово:

УПУТСТВО ЗА УПЛАТЕ КОЈЕ ВРШИТЕ ПРЕМА ФАКУЛТЕТУ

Сваком студенту на е-Студент апликацији додељен је СТУДЕНТСКИ ВИРТУЕЛНИ РАЧУН где студент уплаћује онолико средстава колико сматра да ће коштати планиране активности (пријава испита, овера семестра, издавање уверења, потврда, молбе, итд.).
Да би пријавио испит, оверио семестар, или извршио уплату за неку другу сврху студент претходно треба да има довољно средстава на свом виртуелном рачуну на Факултету.
У менију е-Студент апликације „Школарине и уплате“ можете да погледате износ школарине и осталих трошкова за уплату, као и датуме доспећа сваке од рата школарине који се стриктно морају поштовати, у противном систем ће блокирати пријаву испита и остале активности студента преко сервиса е-Студент, све док рате не буду уплаћене сходно евидентираним датумима доспећа.

На истом месту се налази изглед уплатнице на којој пише лични позив на број (који је различит за сваког студента) који се МОРА ОБАВЕЗНО УПИСАТИ ПРИЛИКОМ СВАКЕ УПЛАТЕ. Једном додељени позив на број за уплату на једном нивоу студија се не мења и он је увек исти за једног студента за сваку врсту уплате (изузев за штампање диплома), све до завршетка датог нивоа студија.

Све уплате се обавезно врше по моделу 97.

Ако се на налогу за уплату, уз лични позив на број не наведе и модел 97, уплата студента неће бити евидентирана и студент неће моћи нпр. пријавити испит, односно новац неће доћи на виртуелни рачун студента. Позив на број на уплатницу се уписује приликом сваке уплате, не само за пријаву испита и за школирину, него и код уплате за нрп. уверење о положеним испитима, потврду о статусу студента, уплате за молбу, и остале уплате које студент плаћа Факултету на основу Трошковника. Важно је то, да је од сада, у оптицају увек исти лични позив на број за било коју врсту уплате (школарина, партиципација, пријава испита, потврда, молба, уверење, итд.).

Када уплата буде евидентирана на Факултету, што траје најмање један радни дан уколико је уплата извршена у преподневним часовима, а често евидентирање уплате траја и два или три радна дана, тј. данашња уплата која је извршена у преподневним часовима, под идеалним условима може бити евидентирана најраније следећег радног дана, а може да траје и неколико радних дана. Уплате се не евидетирају викендом. ТЕК ПОСЛЕ ЕВИДЕНТИРАЊА УПЛАТЕ МОЖЕ СЕ ПРИЈАВИТИ ИСПИТ или затражити било која друга услуга. Зато је препорука да се уплата изврши и пре почетка рока за пријаву испита. Ако се уплата изврши у пошти или банци последњи дан пријаве за испит, онда се сигурно касни и неће се испити моћи пријавити у том испитном року већ у следећем. Средства која нису искоришћена за тај рок ће остати на рачуну студента.