Позив за јавну дискусију о Плану раста за Западни Балкан

Поштоване колеге,
Поводом обележавања Дана Европе 2024. године у Суботици, Делегација Европске уније вас позива да присуствујете јавној дискусији о Плану раста за Западни Балкан.

• Време: 16. маја, од 13.30 до 14.45 часова
• Локација: Економски факултет у Суботици, Сегедински пут 9-11.

Делегација Европске уније у Србији у оквиру кампање “Европа је наша кућа” организује низ јавних разговора са представницима владе, академске и бизнис заједнице, цивилног друштва, о темама које су битне за европску будућност Србије.

План раста за Западни Балкан представља једну од највећих развојних шанси за Србију, али и читав регион. Процене Европске комисије су да би План раста у наредних 10 година могао удвостручити економију региона.

О шансама које овај инструмент, вредан 6 милијарди евра, доноси Србији у периоду од 2024. до 2027. године говориће:
1. Никола Бертолини, шеф сарадње, Делегација ЕУ у Србији
2. Представник Министарства за европске интеграције
3. Представник Привредне коморе Војводине
4. Новица Супић, редовни професор, Катедра за економску теорију и политику на Економском факултету у Суботици
5. Биљана Степановић, главна и одговорна уредница Нове економије

Новинари су позвани да прате догађај и постављају питања током сесије питања и одговора, а давање изјава се очекује по завршетку панел дискусије.

Дан Европе у Суботици је део кампање „Европа је наша кућа”, која траје од краја априла до средине јуна ове године, којом Делегација Европске уније настоји да истакне повезаност Србије и Европе.

Детаљна агенда се налази у прилогу мејла.

За више информација, молимо вас контактирајте:

Ненад Константиновић
• Имејл: nenad.konstantinovic@newmoment.com