efsu

22. jun 2015. godine

Održan sportski turnir na Odeljenju u Novom Sadu

Od ponedeljka 01.06. do srede 3.06.2015. godine u organizaciji SOEF-a i Studentskog parlamenta Ekonomskog fakulteta, na „Đačkom igralištu” u Novom Sadu održan je turnir u malom fudbalu i basketu, u konkurenciji studenata Ekonomskog fakulteta. Na turniru je učestvovalo 12 ekipa u malom fudbalu i 8 ekipa u basketu. Nakon završenog takmičenja u grupama, u sredu je odigrano četvrtfinale, polufinale i finale u oba sporta, kao i utakmice za 3. mesto. Pobednik turnira u malom fudbalu je ekipa "Dream team", drugo mesto zauzela je ekipa "Elixir razbojnici", a treće mesto je osvojila ekipa "Pokemoni". Pobednik turnira u basketu je ekipa "Pis", drugo mesto zauzela je ekipa "Bili piton", a treće mesto ekipa "Beli Šabac".

Cilj organizovanja ovog turnira je promovisanje zdravih stilova života i uključivanje studenata u procese organizacije različitih kulturnih i sportskih manifestacija, kao i kvalitetnije provođenje slobodnog vremena. Turnir je protekao u fer-plej igri i u lepom druženju. Prijatelji turnira su bili Ekonomski fakultet, Ugostiteljski objekat Naša priča i Minaqua.